top of page
תצלום תקריב של אנפיות בקר בכרם הזיתים של משק חר"ג כפר חסידים , תצלום מתקופת המסיק

שאלות ותשובות

על שמן זית

?האם השמן שאתם מוכרים הוא ישראלי

כן, אך ורק שמן זית ישראלי באיכות כתית מעולה! אנחנו משפחה חקלאית ישראלית כבר 80 שנה, מחוברים לאדמה ולמדינה שלנו.

אנחנו לא מייבאים שמן זית מחו"ל ולא מערבבים את השמנים שלנו עם שמנים אחרים באיכות נמוכה יותר.

בנוסף, אנחנו בעלי תו "מיוצר בישראל", המעיד על כך שאנחנו יצרנים מקומיים ומעודד צריכה של מוצרים ישראלים.

?האם השמן מופק בישראל

כן!  עצי הזיתים מהזנים השונים גדלים בכרמים שלנו כבר 25 שנה. העצים  ניטעו על ידנו, טופלו על ידנו  ונמסקו על ידנו. זני הזיתים שמקורם בספרד באיטליה ובצרפת הובאו לישראל לפני שנים רבות והותאמו לתנאי הגידול והאקלים בארץ.

כל השמנים של משק חר"ג, מופקים מזיתים שגדלו בכרמים שלנו באהבה, במסירות ובקפדנות.

אנחנו לא מייבאים שמנים מחו"ל ואיננו מערבבים את השמנים עם שמנים באיכויות נמוכות יותר!

את העצים נטענו כשתילים ומאז אנחנו מגדלים אותם באהבה ומסירות כבר 25 שנה בכרמים שלנו.

?מדוע יכולים להיות משקעים בתחתית האריזה של שמן ראשון המסיק

כאשר מפיקים שמן כותשים את הזיתים השלמים ומפיקים שמן מהעיסה המתקבלת. בגלל שהשמן צעיר מאוד מה שמסמן על רמת איכות גבוהה. אין מה לחשוש אם יש מעט משקעים בתחתית, זה לא מסוכן כלל.

?האם אתם מוסיפים חומרים משמרים לשמן זית

אנחנו במשק חרג אוהבים את השמנים ואת הלקוחות שלנו ולכן לא מוסיפים חומרים משמרים! השמן זית שלנו מכיל 100% שמן זית כתית מעולה בלבד!

?האם הזן הספרדי והצרפתי מיובאים מחו"ל

לא, כל הזנים שלנו גדלים אצלנו במשק. בדומה לזנים אחרים, זני פיקואל, קורטינה ופישולן, הועתקו לישראל לפני שנים רבות והותאמו לאקלים ולתנאי הגידול. אנחנו בחרנו בזנים אלה, נטענו אותם בכרמים שלנו ומאז מפיקים מהם שמן באהבה גדולה, תוך הקפדה על האיכות הגבוהה ביותר של שמן זית.

?האם יש לכם שמנים ברמות איכות שונות

לנו במשק חר"ג חשובה האיכות הגבוהה של השמנים שלנו ושביעות הרצון של הלקוחות שלנו . אנו מפיקים שמן זית בדרגת כתית מעולה בלבד!השמן שלנו הוא זני ולא מעורבב עם זנים אחרים בדרגות איכות נמוכות יותר.

?מהם זיתים שחורים

זיתים שחורים הם זיתים שסיימו את תהליך ההבשלה שלהם על העץ. כאשר זית מתחיל את תהליך ההבשלה שלו הוא בצבע ירוק. לאורך זמן ההבשלה, הזית משנה את צבעו מירוק , לצבע ירוק-סגול, סגול עד שמגיע לצבעו הסופי, שחור.

הצבעים משתנים מעט בכל זן ובמהירות תהליך ההבשלה . זן הלצ'ינו לדוגמא הינו זן מיוחד. הזיתים של הלצ'ינו מתחילים את תהליך ההבשלה בצבע שחור ולאורך תהליך ההבשלה רק הופכים לכהים עוד יותר.

?לכמה זמן מתאים שמן זית

מכיוון ששמן זית הינו מוצר טבעי ללא תוספים או חומרים משמרים מכל סוג, זמן השימוש המומלץ יכול להשתנות ואיננו קבוע.

על מנת להבטיח את האיכות, הטעם והארומות הטובות ביותר, כל השמנים שלנו מסומנים עם תאריך המציין את הזמן האחרון המומלץ לשימוש. תאריך זה יופיע על מדבקה בצידו האחורי של הבקבוקים והאריזות שלנו.

בתנאי אחסון טובים, שמן זית של משק חרג יכול להיות טוב לשימוש ולשמור על האיכויות הגבוהות ועל הטעם המצוין שלו גם לאחר תאריך זה.

אחסון השמנים בתנאים לא מיטביים, כגון חשיפה ממושכת לאור חזק ולטמפרטורות גבוהות עלולים לפגום בטעמיו הייחודיים של השמן ולקצר את משך חייו הנפלאים.

אנו משווקים את השמנים שלנו בבקבוקים כהים ואטומים ובאריזות מתכת מיוחדות על מנת לוודא שהשמן ישמר בתנאים אופטימיים לאורך זמן.

?האם יש שאריות של אגוזים, בוטנים, סויה, חיטה או ביצים במוצרים שלכם

לא! המרכיב היחידי בתוך המוצרים שלנו הוא שמן זית כתית מעולה, המופק מזיתים שגודלנו אצלנו בכרמים וטופחו באהבה.

?האם יש לכם תו איכות "שמן זית ישראלי" של ענף הזית במועצת הצמחים

כן! משק חר"ג הינו יצרן מאושר בעל תו איכות של ענף הזית במועצת הצמחים. שמני הזית שלנו עברו בדיקות קפדניות משלבי גידול הזיתים, עד לתהליך הפקת השמן ושיווקו ללקוחות היקרים שלנו.

קישור לתו איכות

?ראיתי שכתוב שבכמה זנים יש אחוז גבוה של פוליפנול, מה זה ומדוע זה טוב

פוליפנולים (פוליפנול) הם קבוצת חומרים טבעיים המיוצרת בצמחים בלבד בעלת השפעה נוגדת חמצון המיטיבה עם מחלות לב, כלי דם ומניעת סוגים מסוימים של סרטן.

פוליפנולים נמצאים באופן נרחב בשמן זית באיכות גבוהה, ירקות ופירות. מחקרים שונים הראו שצריכת מזונות בעלי אחוז פוליפנולים גבוה כגון שמן זית, מפחיתה את הסיכון למחלות לב ותורמת רבות למניעת מחלות.

שמן זית כתית מעולה של משק חר"ג מהזנים פיקואל, פישולן וקורטינה מכילים רמות גבוהות של פוליפנול בהשוואה לזנים אחרים.

?האם שמן הזית שלכם כשר

כן! המוצרים שלנו כשרים בהשגחת הרב מור יוסף, רב המועצה האזורית זבולון. מוזמן לראות את תעודת הכשרות שלנו כאן.

?האם שמן הזית שלכם כשר לפסח

כן כל השמנים שלנו הם 100% שמן זית כתית מעולה! ועל כן כולם כשרים לפסח בהשגחת הרב מור יוסף, רב המועצה האזורית זבולון.

?האם שמן הזית שלכם מתאים לטיגון

בהחלט כן! שמן זית כתית מעולה עמיד לטיגון בטמפ' גבוהות. כאשר מטגנים מגיעים לטמפ' של ◦180 (צלזיוס). שמן זית כתית מעולה באיכות גבוהה מגיע לנקודת עישון ב ◦210 (צלזיוס), ולכן בטמפרטורה נמוכה יותר אין חשש בטיגון.

?מה הדרך הכי טובה לפנות אליכם בשאלות ובקשות

בכל אמצעי ההתקשרות שבעמוד צור קשר! אנחנו זמינים ברשתות החברתיות, בטלפון ובכתובות המייל שלנו. מבטיחים לענות לכל פניה בזריזות ובאופן מלא.

?איפה אתם נמצאים

מזה 80 שנה אנחנו נמצאים בכפר חסידים, ברחוב המייסדים 14, שם יש לנו חנות קטנה וביתית וחדר אחסון מודרני, העומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר של הקפדה על איכות השמן. משק חרג הינו יצרן מאושר, בעל רישיון עסק ובעל תו איכות של מועצת הזיתים. תוכל לנווט עם המפה בעמוד צור קשר!

?האם יש לכם רישיון עסק

בהחלט! משק חרג הינו יצרן מאושר על פי כלל הנהלים המחמירים של משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה. לצפיה באישור.

?לא הצלחתי לבחור, האם אפשר להגיע לחנות ולטעום את שמן הזית שלכם

בהחלט! אנחנו נמצאים בכפר חסידים, המייסדים 14 כפר חסידים. שעות הפעילות שלנו הם בימים א'-ה' בין השעות 9:00-18:00, ובימי ו' בין השעות 9:00-15:00.

נשמח לארח , להסביר על הזנים, על תהליך הגידול ,על המסורת המשפחתית שלנו  וכמובן לתת טעימות של הזנים השונים. רק להתקשר להודיע שאתם בדרך!

?האם יש הנחות או מבצעים על המחירים באתר

ככלל אנחנו לא עושים הנחות באתר האינטרנט, השמן שלנו באיכות הטובה ביותר שאפשר למצוא בשוק והמחיר שלו בהתאם. עם זאת לעיתים אנחנו נותנים שוברים לעוקבים ברשתות החברתיות או למועדון הלקוחות בדואר האלקטרוני. אתה מוזמן להצטרף בתחתית העמוד לרשימת הדיוור וגם לעמוד הפייסבוק של משק חר"ג.

?אני רוצה לקנות כמות גדולה של שמן זית, האם יש מיכל גדול מ-5 ליטר

כן, ישנה אפשרות לכמויות גדולות יותר - אך בינתיים אנחנו לא מציעים זאת בחנות שמן זית באינטרנט. בין אם אתה בעל עסק שמעוניין למכור את השמן, או אדם פרטי שמעוניין לקנות בכמות גדולה לקבוצה , צור קשר ונתאם אספקה שתהיה נוחה לך.

Please reload

לא מצאת תשובה לשאלה שלך ?

 

צור קשר

 

נענה לכל שאלה במהירות ובפירוט.

 

bottom of page